نه نگید

اینقدر نه به بچه نگید ، اعتماد به نفسش را جرعه جرعه می خورید .

به لطف کلاس هایی که مادر محترم می روند از قبیل شناخت و تحلیل در رفتار که به بررسی کودک درون،والد . بالغ می پردازد و همچنین یک کلاس دیگر که اسمش را نمی توانم بگویم جو سیاسی می شود نکته های جالبی را یاد می دهد که متاسفانه ما در زندگی روزانه خود مرتب استفاده می کنیم بی آنکه بدانیم چه بر سر فرزندمان می آوریم .

در یکی از این مباحث آمده وقتی مرتب به کودک خود می گویید نکن ، نرو ،می افتی ، زخمی می شوی ،اینجا اگر این کار را بکنی شیطان و خیلی چیزهای دیگه می خورتت و هزارتا چیز دیگه در واقع داریم با پتک روان کودکمان را داغون می کنیم.

چشمکحتی من در این کلاس ها شنیدم (در کلاس دومی ) گلاب بروتون یبوست خیلی از بزرگترها مال زمانی کودکی شان هست زمانی که اطرافیان مرتب به بچه می گه جیش نکنی ها یا خرابکاری نکنی ها این کلمات در ناخودآگاه طفلمان نفوذ می کند. راحترین کار بهترین راه نیست دوکلام از من

 

/ 4 نظر / 20 بازدید
مروارید عرفان

سلام دوست عزیز [گل] خوشحال از حضور پزمهرت و شرمنده از تاخیر [خجالت] دقیقا آنچه که امروز بر ما میگذرد ریشه در کودگیمان دارد . به نکته مهمی اشاره کردی ! برایت آرزوی بهترینها دارم .

خرچنگ نابغه

سلام بر مادر مهربان. هر چي تو بچگي كاشتن برامون الان داريم درو مي كنيم !!! فقط يه مشكلي هست! من مدتهاست كه داس به دست ايستاده ام وسط مزرعم و دارم اطرافم را نگاه مي كنم ولي چيزي براي درو نيست !!! [نیشخند]

نغمه

واقعا جالب بود. به منم سر بزنی خوشحال میشم.

zahra

ســــــــــــــــلام مطلب جالب و زیبایی بود. همیشه موفق باشید( منتظرم به من هم سر بزنی)